Eğitim Sistemi

TAM VE ETKİLİ ÖĞRENME MODELİ
2007 yılından bugüne öğrencilerimize en iyi öğretim olanaklarını sağlamak üzere eğitim 8-10 kişilik homojen sınıflarda gerçekleştirilmektedir. “Tam ve etkili öğrenme modeli“yle tüm konular öğrencilerimize eksiksiz öğretilmektedir.

HOMOJEN SINIFLAR
Bir sınıfta bulunan öğrencilerin, birbirlerine yakın bilgi birikimine, öğrenme hızına ve öğrenme biçimine sahip olmaları dersin etkinliğini arttırmaktadır. Tam ve etkili öğrenmenin gerçekleşmesi için öğrencilerin bilgi birikimi, ilgi alanları ve öğrenme hızları bakımından homojen sınıflarda yer almaları gerekmektedir. Odtülüler Butik Dershane bu nedenle öğretimi 8-10 kişilik homojen sınıflarda yapmaktadır.

DÜZENLİ ÖĞRENCİ TAKİBİ
Tam ve etkili öğrenme modeline dersler işlendikten sonra, etütlerde tekrar yapılmaktadır ve bir konu tam olarak anlaşılmadan diğerine geçiş yapılmamaktadır.

Her sınıf için görevlilerden danışman öğretmen, sınıftaki öğrencilerin çalışmalarını yakından izleyerek rehberlik birimi ve veli ile sürekli iletişim halinde çalışır. Sınıf danışman öğretmeni, Öğrencisinin sadece kendi dersindeki değil, diğer derslerdeki performansını da izler. Velilerimiz sınıf danışman öğretmeni ile istediği zaman görüşerek öğrencisi ile bilgi paylaşımında bulunur.

KOÇLUK SİSTEMLİ DERSHANE
Sınavlara giden yolda öğrenciye kendini tanıma, potansiyelini keşfetme ve motivasyon desteği sağlama amacıyla her öğrencimize bir profesyonel koç atanır. Öğrencinin geleceğe yönelik ne yapmak istediği, kendisini nerede görmek istediği ve kariyer planlaması konusunda destek sağlanır.

YAZ OKULLARI / ÇALIŞMA KAMPLARI
ODTÜLÜLER DERSHANESİ olarak, proje ve çözüm ortaklarımızla yaz aylarında da öğrencilerimizin eksiklerini gidermeye ve sınavlara yönelik kamplar gerçekleştiriyoruz. Uyguladığımız yoğun ders programıyla konular erkenden bitmekte ve deneme sınavları/konu tarama testleriyle öğrencinin varsa eksikleri giderilmektedir.