Ankara Kızılaydaki Dershaneler

Ankara Kızılaydaki Dershaneler

Ülkemiz gençlerinin en büyük sorunu gelecek kaygısı ve buna ek olarak istedikleri gibi bir hayatlarının olamayışı fikridir. Bu fikir okumayı söktükleri andan itibaren beyinleri kemirmektedir. Birçok genç bu sorunla karşı karşıyadır. Bu problemin temelinde yatan gerçek ise ne yazık ki daha düzgün bir eğitim sisteminin içinde yer alamadıklarından kaynaklanmaktadır. Milyonlarca çocuğumuzun gelecek kaygısı da bundan ötürüdür. Daha iyi bir gelecek isteyen gençlerimiz dershane kapılarına dayanmaktadır. Senelerini dershanelere sıralarında heba etmektedirler. Bu gençlerin bir kısmı dershane konusunda yanlış tercihler yaparak kendilerini feda ederler. Sadece bir kısmı kendini kurtarabilir. Çocukların geleceklerini çöpe atmalarına razı değillerdir. Ankara Kızılaydaki Dershaneler bu konuya duyarlı ve şeffaf bir yol izleyerek katkı sağlamaktadırlar. Bu dershanelerin başarı çıtaları oldukça yüksektedir.

Her yıl da bu başarılarına bir yenilerini ekleyip arkadan gelen nesille birlikte daha da yukarılara çıkmaktadırlar. Oldukça saygın olan bu kurumlar deneyimleri sayesinde birçok çocuğa umut ışığı sağlamaktadır. “Ben başaramam, o puanı asla alamam ama yine de dershaneye gitmemiş olmayayım” diyerek bile olsa Ankara Kızılay’daki Dershanelere geldikleri süre zarfında onlar için planlı ve sistemli olarak öğrenciye dönük hazırladığımız programlar neticesinde amaçlarına çok rahat bir şekilde ulaştıklarını görmektedirler. Başarı elbette ki kendine inanmakla olur. Ancak inanmanın yanında çalışmak çok önemlidir. Nasıl çalışacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Kaç soru çözmelisiniz. Nereden başlayıp nerede bitireceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Bunları bulmak bizim işimiz. Siz sadece bizlere güvenerek kendinizi bizlerin eline bırakın. Sizlere ipuçları olan zengin define haritaları veriyoruz, sonundaki hazineye ulaşmanın çokta meşakkatli olmadığını fark ediyorsunuz.

Hazineye ulaşıp sandığınızı açtığınızda iyi ki gelip buraya kayıt yaptırmışım demekten kendinizi alamayacaksınız. Ankara Kızılay’daki Dershaneler öğrenci odaklı hizmet vermektedirler. Bu da hem öğrenciye katkı sağlamakta hem de Ankara Kızılay’daki Dershaneler için büyük bir itibar sağlıyor. İşini doğru yapmanın verdiği huzur ve mutlulukla yıllardır birçok gencin hedefine ulaşmasına imkân vermişlerdir. Sizde hazine sandığınıza kolay ve rahat bir yol izleyerek ulaşmak isterseniz Ankara Kızılay’daki Dershaneler büyük bir memnuniyetle sizleri ağırlar.

Bir önceki yazımız olan Kızılaydaki Butik Dershaneler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.